#Sudecka Turystyka Społeczna

Zapraszamy #Sudecka Turystyka Społeczna#STS – Sudecka Turystyka Społeczna to zadanie publiczne dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Celem turystyki społecznej jest zapewnienie możliwości podróżowania i uprawiania turystyki jak największej liczbie osób, a w szczególności osobom należącym do najmniej uprzywilejowanych grup. Dlatego do udziału w projekcie #STS zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, seniorki i seniorów.

Od 1 czerwca do 31 października 2024 r. proponujemy udział w 5 dwudniowych wycieczkach (1 nocleg) po górach i wzgórzach Dolnego Śląska. Dzięki wsparciu PFRON wycieczki są bezpłatne: zapewniamy nocleg w pokoju 2-osobowym, wyżywienie, transport, przewodnika sudeckiego. Program wycieczek, który będzie obejmował nie tylko zdobywanie gór, ale także zwiedzanie ciekawych obiektów Dolnego Śląska, zostanie dostosowany do potrzeb i możliwości jej uczestników. O tym gdzie pojedziemy, jakie góry zdobędziemy i co zwiedzimy zadecydują sami uczestnicy, których zapraszamy do zgłaszania swoich pomysłów na wymarzone dolnośląskie wycieczki.

Podsumowaniem #STS będzie zaplanowana na XI-XII 2024 r. wystawa prac (fotografie, obrazy, rękodzieło itp.) uczestników, których poprosimy o przedstawienie w formie artystycznej swoich wrażeń, doznań i emocji wynikających z udziału w wycieczkach.

Kierowniczką projektu #STS jest Agnieszka Chlipała, agnieszka-chlipala@walbrzych2000.pl, tel. 74 843 45 62.

Na bieżąco o zadaniu #Sudecka Turystyka Społeczna informujemy na facebookowym profilu Fundacji Wałbrzych 2000.

call
Fundacja Wałbrzych 2000 - szkolenia, warsztaty, pożyczki na rozpoczecie działalnosci, frp, kurs obsługi komputera wałbrzych I i II stopnia, dla zaawansowanych, kursy komputerowe dla seniorów, kurs projektowania stron internetowych, php, c++, kursy i szkolenia